ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ «Νίκες για τους Πρωτοπόρους»
Στην Επίλεκτη κατηγορία για τη 15η Αγωνιστική: Μεγάλη νίκη για το Σιδηρόκαστρο επί της Ροδόπολης με τελικό σκορ 6-0, ενώ Στραβοπάτημα το Χρυσό μέσα στο Νέο Σούλι με τελικό σκορ 1-1. Στην Ανώτερη Κατηγορία, για τον Α΄ Όμιλο, 14η Αγωνιστική: Το Μεγαλοχώρι πέρασε σας σίφουνας από το Βαλτερό με τελικό σκορ 0-6. Στην Ανώτερη Κατηγορία, για τον Β΄ Όμιλο, 14η Αγωνιστική: Νίκη για την Κάτω Καμήλα με 2-3 μέσα στην έδρα των Επταμύλων, και ήττα σοκ της Ορεινής μέσα στο Μαυρόλοφο με 2-1.
Στην Επίλεκτη κατηγορία για τη 15η Αγωνιστική: Μεγάλη νίκη για το Σιδηρόκαστρο επί της Ροδόπολης με τελικό σκορ 6-0, ενώ Στραβοπάτημα το Χρυσό μέσα στο Νέο Σούλι με τελικό σκορ 1-1. Στην Ανώτερη Κατηγορία, για τον Α΄ Όμιλο, 14η Αγωνιστική: Το Μεγαλοχώρι πέρασε σας σίφουνας από το Βαλτερό με τελικό σκορ 0-6. Στην Ανώτερη Κατηγορία, για τον Β΄ Όμιλο, 14η Αγωνιστική: Νίκη για την Κάτω Καμήλα με 2-3 μέσα στην έδρα των Επταμύλων, και ήττα σοκ της Ορεινής μέσα στο Μαυρόλοφο με 2-1.
Στην Επίλεκτη κατηγορία για τη 15η Αγωνιστική: Μεγάλη νίκη για το Σιδηρόκαστρο επί της Ροδόπολης με τελικό σκορ 6-0, ενώ Στραβοπάτημα το Χρυσό μέσα στο Νέο Σούλι με τελικό σκορ 1-1.
Στην Ανώτερη Κατηγορία, για τον Α΄ Όμιλο, 14η Αγωνιστική: Το Μεγαλοχώρι πέρασε σας σίφουνας από το Βαλτερό με τελικό σκορ 0-6.
Στην Ανώτερη Κατηγορία, για τον Β΄ Όμιλο, 14η Αγωνιστική: Νίκη για την Κάτω Καμήλα με 2-3 μέσα στην έδρα των Επταμύλων, και ήττα σοκ της Ορεινής μέσα στο Μαυρόλοφο με 2-1.
Σάββατο 09 / 12 / 2017 ώρα 15.00
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 15η αγωνιστική
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ 2 – 2
ΣΚΟΡΕΡ: 18΄- 38΄ Λεκάκης Γ. / 52΄ Βούλιος, 65΄ Σκούρτης
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ 0 – 4
ΣΚΟΡΕΡ: 17΄ Ζαφειρίδης, 36΄ Παρίσης, 61΄(πεν) Μελαδίνης, 80΄ Γκικόπουλος
ΧΑΡΩΠΟ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ 0 – 2
ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ Κωτούλας, 40΄ Ατανάσοφ Ηλ.
ΒΑΛΤΕΡΟ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ 0 – 6
ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Παπαδόπουλος Τασ., 25΄ Ξενίδης, 40΄ – 70΄ – 80΄ Γκότσικας Πασχ., 55΄ Τσίκλης
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική
ΠΡΩΤΗ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ 1 – 1
ΣΚΟΡΕΡ: 64΄(πεν) Ζαγκλιβέρης / 27΄ Στόϊκος Ι.
SERRES 1800 – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ 3 – 0
ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Αγγελακάς, 68΄ Τυχάλας, 72΄ Πάντσιος
ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ 2 – 0
ΣΚΟΡΕΡ: 8΄ (πεν) – 55΄ Βόγκλι
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ 3 – 1
ΣΚΟΡΕΡ: 55΄ Παράσχος, 60΄ Χατζηπαυλίδης, 78΄ Κιουσεκτσίδης / 15΄ Χατζηιορδανίδης Παυλ.
Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΠΟΣ 2000 4 – 0
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Τζόλας, 22΄ – 78΄ Γκουτάκης, 50΄ Νάτσιος
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ 4 – 1
ΣΚΟΡΕΡ: 32΄ – 74΄- 87΄ Μητκώνης , 50΄ Πλατνάρης Αθ. / 62΄ Τριφηνόπουλος Ν.
ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 3 – 1
ΣΚΟΡΕΡ: 15 ΄ Τσαβλίδης , 58΄ Ελευθεριάδης, 80΄ Μπρατβάρης Γ. / 5΄ Χερχελετζής
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ 2 – 2
ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Τάτσιος , 90΄+ Καραμάνοφ / 35΄- 78΄ Μάττας
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΠΕΠΟΝΙΑ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ 1 – 0
ΣΚΟΡΕΡ: 89΄ Τοπούζης
Κυριακή 10 / 12 / 2017 ώρα 15.00
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 15η αγωνιστική
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ 3-3
ΣΚΟΡΕΡ: 45΄ Βαγενάς, 77΄ Καμηλάρης, 84΄ Διαμαντής / 20΄- 41΄-54΄ Ζαχαριάς
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 90΄ Λεωνίδας / 44΄ Άγγος
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ 0-0
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ 6-0
ΣΚΟΡΕΡ: 9΄-52΄-55΄-62΄-90΄ Μαλετσκάνοφ, 58΄ Τσεμπερίδης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 2-6
ΣΚΟΡΕΡ: 3΄ Μανδέλας, 84΄ Χουρουζίδης / 15΄ Σιψής Κ., 26΄(πεν.), 45΄ Γιανναράκης, 33΄ Αγαπίδης. 51΄ Έλεζι, 78΄ Τσιγγενόπουλος
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΧΡΙΣΤΟΣ 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 45΄ Μπούρας / 15΄ Σαϊνατούδης
ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ 0-2
ΣΚΟΡΕΡ: 76΄ Ξενοφώντος, 85΄
ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ 1-5
ΣΚΟΡΕΡ: 55΄ / 10΄ Δημητρανόπουλος, 22΄ Ζαγκότας, 27΄-40΄ Γκαϊταντζής. 60΄ Δίγκας
ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΚΕΡΚΙΝΗ 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 3΄ Τσάτσος, 10΄ Γεμενετζής / 30΄(αυτ.)
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική
ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΟΡΕΙΝΗ 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 9΄-41΄ Παπαδόπουλος Ι. / 67΄ Αποστολίδης
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ 2-3
ΣΚΟΡΕΡ: 22΄ Χατζηαβραμίδης, 45΄ Κατσινάς / 8΄ Γρατζάκης, 18΄ Κολοκοτρώνης, 83΄ Τζαμπάζης
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ. 4-1
ΣΚΟΡΕΡ: 28΄ Ρούμπος, 40΄ Τσακιρίδης, 60΄ Κορδώνης, 70΄ Ντίνας / 65΄ Καλαϊτζής
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 1-4
ΣΚΟΡΕΡ: 50΄(πεν.) Κυριαζίδης / 12΄ Αγαπίδης, 28΄ Τσομίδης, 35΄-48΄ Ηλιάδης
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ 0-1
ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Καρύπογλου
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Τζαμπάζης, 41΄ Ρονάλντο / 15΄ Αφεντίδης
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 44΄ Χιντζίδης, 65΄ Βέρρος / 90΄ Καρανάσιος
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΨΥΧΙΚΟ 3-1
ΣΚΟΡΕΡ: 30΄, 40΄(αυτ.), 72΄ Δοξάκης / 64΄ Καγιογλίδης
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ 2-5
ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Αβραμίδης, 32΄ Σφύρης / 5΄-20΄-22΄ Μοσχοφύδης, 30΄-90΄ Μηλάρης