ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν ΠΑΟΚ Β ΄ και Πανσερραϊκός σε φιλική αναμέτρηση

Σε ένα φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Μακεδονικού, ΠΑΟΚ Β’ και Πανσερραϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.
Τα «λιοντάρια» προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με τον Σαΐντ στο 5ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ Β’ ισοφάρισε με τον Δαρέλα στο 11ο λεπτό, ενώ στο 38ο λεπτό ο Ρικάρντο σημείωσε το 2-1 με προβολή, μετά από φάση διαρκείας.

Στο 77ο λεπτό ο Στίνα με ωραία ασίστ μέσα στη περιοχή βρήκε τον Λιούμη που ισοφάρισε σε 2-2 για τον Πανσερραϊκό.
Στο 53ο λεπτό τα «λιοντάρια» κέρδισαν πέναλτι, το εκτέλεσε ο Κανίς αλλά απέκρουσε ο Μπαλωμένος .
Ο Πανσερραϊκός συνεχίζει την προετοιμασία του ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Super League 2. Το επόμενο φιλικό, είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου μέσα στην Αριδαία, με τον Αλμωπός Αριδαίας.

ΠΑΟΚ (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Παναγιώτου, Κωττάς, Τασιούρας, Τσοπούρογλου, Δαρέλας, Κουτεντάκης, Κουαλιάτα, Ρικάρντο, Φασίδης, Κούτσιας .
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν: Μάροβιτς, Κιτσάκης, Μπράντονιτς, Χατζηστραβός, Γιαξής, Σελιμάι, Μορικέλι, Γκορντεζιάνι, Πανίδης, Νινούα, Κουλούρης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Ελευθερόπουλος): Κατσίκας, Πεταυράκης, Καρασαλίδης(65΄ Παντεκίδης), Γιανναράκης(46′ Δημητρίου), Δεληγιαννίδης (65′ Ζέρης), Οικονόμου (65′ Καραμπέρης), Σιόντης (46΄Νάτσος), Στίνα, Μούργος, Κανίς (65′ Σοφιανός), Σαΐντ (55′ Λιούμης).