ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κ17 ΠΑΣ Γιάννινα: Προηγήθηκε με 2 γκολ, αλλά ήρθε ισόπαλη στις Σέρρες!

Την ευκαιρία να πάρει εκτός έδρας νίκη απώλεσε η Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα που προηγήθηκε με 0-2 του Πανσερραϊκού, αλλά ισοφαρίστηκε με το παιχνίδι να τελειώνει ισόπαλο με 2-2, αφού η ομάδα μας αποδείχθηκε καλύτερη.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησε καλύτερα στην αρχή μόνο,στο ματς και στο 3ο μόλις λεπτό απείλησε για πρώτη φορά με τετ α τετ του Κοσμά, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Παλαντζάς μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 12ο λεπτό ο Σπύρου σε κενό σχεδόν τέρμα πάσαρε στον Σκουτελιά, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν εκμεταλλεύτηκαν την πολύ μεγάλη ευκαιρία.

Στο 15’ έγινε τελικά το 0-1, αφού η πίεση του ΠΑΣ Γιάννινα έπιασε τόπο και ο Αλεξίου έκανε το 0-1!

Στο 33’ ο Σκουτελιάς διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο 36’ Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Σκουτελιά που δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 40’ ο Αλεξίου στη μικρή περιοχή σούταρε, αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού.

Στο 44’ ο Παλαντζάς επιχείρησε σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

45’ Καλή στιγμή για τις Σέρρες σε τετ α τετ, αλλά ο Βακαλόπουλος με ωραία επέμβαση κράτησε σ’ εκείνη τη στιγμή.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του ΠΑΣ έπεσε και δέχτηκε δύο γκολ στο 61′ και στο 73′, με τα οποία οι γηπεδούχοι πήραν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας.