Μουντιάλ 2022: Στην επόμενη φάση Ιαπωνία και Ισπανία
Η Ιαπωνία έκανε ακόμα μία ιστορική ανατροπή, αυτήν τη φορά απέναντι στην Ισπανία και η νίκη της με 2-1 την έφερε στην κορυφή του 5ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.
Η Ιαπωνία έκανε ακόμα μία ιστορική ανατροπή, αυτήν τη φορά απέναντι στην Ισπανία και η νίκη της με 2-1 την έφερε στην κορυφή του 5ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου έχουν ως εξής:
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ολλανδία-Κατάρ 2-0
Ισημερινός-Σενεγάλη 1-2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
Ολλανδία 7 –Προκρίθηκε στους «16»
Σενεγάλη 6 –Προκρίθηκε στους «16»
Ισημερινός 4
Κατάρ 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ουαλία-Αγγλία 0-3
Ιράν-ΗΠΑ 0-1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
Αγγλία 7 –Προκρίθηκε στους «16»
ΗΠΑ 5 –Προκρίθηκε στους «16»
Ιράν 3
Ουαλία 1
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Πολωνία-Αργεντινή 0-2
Σ. Αραβία-Μεξικό 1-2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
Αργεντινή 6 –Προκρίθηκε στους «16»
Πολωνία 4 –Προκρίθηκε στους «16»
Μεξικό 4
Σ. Αραβία 3
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Αυστραλία-Δανία 1-0
Τυνησία-Γαλλία 1-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
Γαλλία 6 –Προκρίθηκε στους «16»
Αυστραλία 6 –Προκρίθηκε στους «16»
Τυνησία 4
Δανία 1
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Ιαπωνία-Ισπανία 2-1
Κόστα Ρίκα-Γερμανία 2-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
Ιαπωνία 6 –Προκρίθηκε στους «16»
Ισπανία 4 –Προκρίθηκε στους «16»
Γερμανία 4
Κόστα Ρίκα 3
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Κροατία-Βέλγιο 0-0
Καναδάς-Μαρόκο 1-2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
Μαρόκο 7 –Προκρίθηκε στους «16»
Κροατία 5 –Προκρίθηκε στους «16»
Βέλγιο 4
Καναδάς 0
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Σερβία-Ελβετία 02/12 (21:00)
Καμερούν-Βραζιλία 02/12 (21:00)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Βραζιλία 6
Ελβετία 3
Καμερούν 1
Σερβία 1
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκάνα-Ουρουγουάη 02/12 (17:00)
Ν. Κορέα-Πορτογαλία 02/12 (17:00)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Πορτογαλία 6
Γκάνα 3
Ν. Κορέα 1
Ουρουγουάη 1
ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ «16»
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου
17:00 1.Ολλανδία–ΗΠΑ
21:00 2.Αργεντινή–Αυστραλία
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
17:00 3.Γαλλία–Πολωνία
21:00 4.Αγγλία–Σενεγάλη
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου
17:00 5.Ιαπωνία–Κροατία
21:00 6.Νικητής 7ου Ομίλου–Δεύτερος 8ου Ομίλου
Τρίτη 6 Δεκεμβρίου
17:00 7.Μαρόκο-Ισπανία
21:00 8.Νικητής 8ου Ομίλου–Δεύτερος 7ου Ομίλου